Ladataan Tapahtumat

« Kaikki Tapahtumat

  • Tämä tapahtuma on mennyt.

Rentouttava Bliss-hetki Jyväskylän alueen erityislasten vanhemmille

14 helmikuun | klo 13:00 - 15:00
Kynttilä jossa liekki, vieressä beige viltti
Muuramen vertaistukiryhmä järjestää ihanan ja rentouttavan Bliss-hetken palautumiseen Jyväskylän alueen erityislasten vanhemmille ystävänpäivänä 14.2. klo 13-15. Tapahtuma Muuramen perhekeskuksessa, Virastotie 5, 40950 Muurame.

Tapahtuma on maksuton, ja avoin kaikille erityislasten vanhemmille, jäsenyyttä ei tarvita.

Ilmoittaudu mukaan keskiviikkoon 11.2. mennessä tästä. 

Lomakkeelle annettuja tietoja säilytetään Leijonaemojen tietosuojaselosteen mukaisesti. Tutustu tietosuojaselosteeseen täällä: https://leijonaemot.fi/tietosuoja/

Rentouttava ystävänpäivän Bliss-hetki (palautumishetki)

Bliss on lempeä pysähdys arjen keskellä. Hetki, jossa ei tarvitse jaksaa mitään – saa vain olla sellaisena kuin on.

Bliss tukee palautumista, rauhoittumista, linjautumista ja oman sisäisen kompassin kirkastumista.

Bliss on tila, jossa ei tarvitse yrittää, suorittaa tai kantaa mitään – vaan saa tulla kannatelluksi.

Bliss-hetkessä annetaan tilaa sille, mitä on. Havainnoidaan mieltä ja kehoa ja ohjatusti avataan tilaa myös niille olotiloille, joita kaipaamme.

Bliss-hetki muistuttaa sinua siitä, kuka olet. Aito olemuksesi ei ole kadonnut, se on vain ollut hetken piilossa maailman paineiden alla.

Bliss-hetkessä
– Keho saa rauhoittua
– Mieli saa etäisyyttä omiin tarinoihinsa
– Saat vain olla –  ja tulla kannatelluksi

Jos kaipaat jotain ihan muuta kuin lisää suorittamista tai vain hetkeä itsellesi, tämä on sinua varten! Bliss-hetken pitää Merja Lappi, psykologi ja tietoisuusvalmentaja.

Tiedot

  • Päivämäärä: 14 helmikuun
  • Aika:
    13:00 - 15:00
  • Tapahtumaluokka: