Ladataan Tapahtumat

« Kaikki Tapahtumat

Leijonaluento: Pelaaminen ja ruutuaika -koulutus

12 marraskuun | klo 18:00 - 19:30
Kuvassa pieni lapsi katsoo keskittyneesti tablettia kuulokkeet korvissa.

Mietityttääkö lasten pelaaminen ja mahdollisesti liiallinen ruutuaika? Ovatko neurokirjolla olevat lapset ja nuoret alttiimpia peli – ja nettihaitoille? Miten pelaaminen ja some voivat tukea neurokirjon haasteissa, millaisia toimintamalleja voi ottaa oman perheen tueksi? Tervetuloa Leijonaluennolle kuuntelemaan Sovatek-säätiön monipuolista koulutusta! Saamme vieraaksemme Sovatekin pelitukiasiantuntijan Arto Hernetkosken.

Ajankohta: keskiviikkona 12.11. klo 18-19:30 Teamsissa
Ilmoittaudu 9.11. mennessä täältä: https://forms.gle/UwGLbLFCWL7SGzRbA 
Voit halutessasi lähettää ennakkokysymyksiä ilmoittautumislomakkeen kautta. Toivomme ennakkokysymykset torstaihin 6.11. mennessä, jotta kouluttajalla on riittävästi aikaa käsitellä ne ennen luentoa. Kysymykset toimitetaan kouluttajalle anonyymisti. Huomioithan, että jos kysymyksiä tulee runsaasti, aikamme ei välttämättä riitä jokaisen kysymyksen käsittelemiseen. Teemme parhaamme!

Leijonaluennot ovat maksuttomia, kaikille avoimia luentoja. Saat teams-linkin sähköpostiisi ennen luentoa. Luennon aikana voit osallistua keskusteluun mikrofonin tai chatin kautta, voit osallistua myös kuuntelijana. Täytäthän luennon jälkeen sähköpostiisi tulevan palautekyselyn, jotta saamme osoitettua rahoittajallemme, että Leijonaemojen tekemä työ on tärkeää ja ansaitsee rahoitusta jatkossakin. Palautekyselyyn vastaaminen kestää noin minuutin ja on meille valtavan suuri apu.

Lämpimästi tervetuloa linjoille!

Lisätiedot: iisa.eisala@leijonaemot.fi

Tiedot