Ladataan Tapahtumat

« Kaikki Tapahtumat

  • Tämä tapahtuma on mennyt.

Kangoo kellari, Sastamala

3 toukokuun | klo 14:00 - 17:00
Kuvassa kaksi hymyilevää lasta pitää toisiaan kädestä. Tunnelma on rauhallinen. Kuvan alareunassa on Leijonaemojen värikäs tassulogo.
Sastamala järjestää lauantaina liikunnallista ja hauskaa puuhaa erityisille lapsille, nuorille ja sisaruksille. Tule mukaan vierailemaan Kangoo Kellarilla!
Luvassa on ohjattua toimintaa sekä kengurukengillä, että ilman kenkiä. Kaikille löytyy sopivaa tekemistä, myös aikuiset saavat osallistua!
Ajankohta: lauantaina 3.5.2025 klo 14:00 alkaen
Osoite: Kangoo Kellari, Itsenäisyydentie 10, 38200 Sastamala. Tila sijaitsee Vammalan Väriaitan talon alakerrassa. Kulku talon sisäpihalta.
// Ilmoittautuminen on päättynyt! //

Paikkoja on runsas, mutta rajallinen määrä. Päivän mahdollistajana toimii VSKV-tukisäätiö.

Tapahtuma on avoin kaikille ja maksuton. Jos et ole aikaisemmin ollut Leijonaemojen toiminnassa mukana, nyt on mainio hetki tulla tapaamaan muita perheitä ja pitämään yhdessä hauskaa. Lämpimästi tervetuloa diagnoosista tai diagnoosittomuudesta riippumatta!

Tiedot

Päivämäärä:
3 toukokuun
Aika:
14:00 - 17:00
Tapahtumaluokka:
Tapahtuma tagia:
, , ,

Tapahtumapaikka

Kangoo kellari
Itsenäisyydentie 10
Sastamaa, 38200
+ Google Map