
Piknik, Kuopio
Nurmisaari Purnukatu 19, KuopioTervetuloa Kuopion Leijonaemojen perinteiselle Helatorstai-piknikille 29.5.2025 klo 17.30 - 19.00! Tule tapaamaan muita vanhempia & vaihtamaan kuulumisia.
Tervetuloa Kuopion Leijonaemojen perinteiselle Helatorstai-piknikille 29.5.2025 klo 17.30 - 19.00! Tule tapaamaan muita vanhempia & vaihtamaan kuulumisia.
Aikaa levolle ja perheelle, poissa hellan ja siivoamisen äärestä? Hae tuetulle lomalle Pajulahteen 1.6.2025-6.6.2025! Hakuaika päättyy 31.3.2025. Loma on suunnattu erityislasten perheille, joissa on alle 16-vuotiaita lapsia. Lomalle hakeminen ei edellytä Leijonaemot ry:n jäsenyyttä. Loma järjestetään yhteistyössä Hyvinvointilomat ry:n kanssa. Lomakohde soveltuu myös suurperheille.Loma sisältää majoituksen, täysihoidon ruokailut sekä lomaohjelmaan osallistumisen. Täysihoitoon kuuluu aamiainen, lounas, […]
Tervetuloa kokeilemaan kasvojoogaa yhdessä Pieksämäen vertaistukiryhmän kanssa!
Tervetuloa viettämään kesälauantaita Hamarinranta-ravintolaan Porvoon vertaistukiryhmän kanssa!
Ruokailu on avoin kaikille, tule viettämään kesäistä päivää mukavassa seurassa ja tapaamaan vanhempia, jotka ymmärtävät erityistä arkea.
Päivä on maksuton ja avoin kaikille erityislasten vanhemmille. Jos et ole aikaisemmin osallistunut Leijonaemojen toimintaan tai edellisestä kerrasta on vierähtänyt aikaa, tule nyt viettämään sunnuntaita ystävällisessä seurassa, joka ymmärtää erityistä arkea!
Tervetuloa virkistäytymään perjantaina 8.8.2025 klo 18-20 Leijonaemojen vertaisseurassa! Tule viettämään perjantaita mukavassa & ystävällisessä seurassa, tapaamaan muita vanhempia ja saamaan vertaistukea. Saunailta on avoin kaikille.
Kaipaatko vertaistukea erityislapsen vanhemmuuteen silloin, kun lapsi on esimerkiksi päiväkodissa, koulussa tai päivätoiminnassa? Tule mukaan aamukahveille! Jaetaan vertaistukea kahvin tai teen äärellä.
Tervetuloa syyskauden ensimmäiselle Leijonaluennolle kuuntelemaan & keskustelemaan vanhemman voimavaroista! Nyt on hyvä hetki pysähtyä ja miettiä yhdessä miten valmistautua kouluvuoteen niin, että koko perheen voimavarat riittävät seuraavaan kesälomaan saakka. Asta Lindgren, joka on sekä erityislapsen vanhempi että erityisluokanopettaja, kertoo voimavarakeskeisyydestä ja hyvinvointiin vaikuttavista asioista.
Tervetuloa Leijonaluennolle oppimaan lisää omaishoidosta!
Miltä kuulostaisi iltatee, oma sohva ja vertaistuki? Sitä on tarjolla, kun saavut Leijonaemojen virtuaaliselle iltateelle!
Kaipaatko vertaistukea erityislapsen vanhemmuuteen silloin, kun lapsi on esimerkiksi päiväkodissa, koulussa tai päivätoiminnassa? Tule mukaan aamukahveille! Jaetaan vertaistukea kahvin tai teen äärellä.
Kaipaatko vertaistukea erityislapsen vanhemmuuteen silloin, kun lapsi on esimerkiksi päiväkodissa, koulussa tai päivätoiminnassa? Tule mukaan aamukahveille! Jaetaan vertaistukea kahvin tai teen äärellä.